Kaj veš o prometu

V torek, 11. 5. 2018, je bilo 50. občinsko in  medobčinsko tekmovanje Kaj veš o prometu na avtopoligonu v Ločici pri Polzeli. Tekmovanje je potekalo ekipno in posamično. Sodelovale so šole občine Žalec, Braslovče in Polzela.

Udeležili so se ga tudi učenci  naše šole, ki so zastopali dve ekipi.

Ekipa I (mlajši člani 6. in 7. r.) Ekipa II (starejši člani 8. in 9. r.)
Tim Pinter Žiga Hlastec
Luka Užmah Urh Holobar
Kristjan Špajzer Matija Goršek

Tekmovanje je obsegalo:

  • testiranje o cestnoprometnih predpisih, opremi kolesa in etiki v prometu;
  • ocenjevalno vožnjo na prometnih površinah z gorskim kolesom s čelado (na posebnem prometnem poligonu);
  • spretnostno vožnjo z gorskim kolesom s čelado na poligonu.

Ekipno so starejši člani dosegli daleč najboljše rezultate in osvojili prvo mesto, Urh Holobar pa je dosegel v kategoriji posamično starejši člani (8. in 9. razred) prvo mesto – zlato priznanje. 26. 5. 2018 bo Urh v Ljubljani na državnem tekmovanju tudi zastopal občino Žalec.

Za izjemne rezultate vsem iskrene čestitke, Urhu pa želimo veliko uspehov!

Ivan Pišek, mentor

Dostopnost