Razstava likovnih del učencev osnovnih šol Spodnje Savinjske doline

V četrtek, 10. 5. 2018 je bila v Savinovem likovnem salonu v Žalcu otvoritev razstave likovnih del učencev osnovnih šol Spodnje Savinjske doline z naslovom ORNAMENT. Likovno ustvarjalnost razstavljavcev je predstavil Matija Plevnik, umetnostni zgodovinar, otvoril pa župan občine Žalec Janko Kos.

Na razstavi sodeluje kar 34 učencev naše šole. Ker se otvoritve zaradi številčnosti niso mogli udeležiti vsi učenci, so si razstavljavci razstavo ogledali  31. 5. 2018. Tam so tudi prejeli priznanja, ki jim jih je podelila ravnateljica OŠ Griže, Marija Pavčnik in se posladkali s sladoledom. Vsem mladim likovnikom iskrene čestitke!

Razstava bo na ogled samo še v petek, 1. 6. 2018. Vsi, ki se je še niste uspeli ogledati, vabljeni!

V Savinovem salonu smo tudi podelili bronasti priznanji učencema iz 9. razreda, ker sta s svojimi kiparskimi izdelki, 13. 4. 2018, sodelovala  na otvoritvi 7. BIENALA OTROŠKE KERAMIKE »TERRA MYSTICA«  v Sončni dvorani v Izoli. Tudi njima iskrene čestitke!

Mentorica: Breda Bračko

Dostopnost