PRAZNOVANJE MEDNARODNEGA DNEVA  MIRU NA CERJU 

V petek, 21. 9. 2018 je na Cerju ob Pomniku braniteljem slovenske zemlje potekal mednarodni Unescov projekt Meja pod geslom Iz roda v rod … za vse čase. Dan so odlikovale raznolike aktivnosti: razgovor dijakov zgodovinskega krožka Gimnazije Nova Gorica s poznavalcem slovenske zgodovine dr. Renatom Podbersičem, delo v delavnicah, kulturna prireditev z nagovorom nacionalnega koordinatorja Unesca ASP šol g. Jožeta Bogataja in posaditev drevesa miru. Združeni skupaj smo obeležili mednarodni dan miru, 21. 9. To je dan, ko naj bi povsod vladal mir, oboroženi in drugi spopadi naj bi se prekinili. Cilj mednarodnega dneva miru je, da se med ljudmi razširi vest o tem, da obstaja alternativa vojnemu stanju in da je možen svet, v katerem vlada mir. Dogodka so se iz šole udeležili trije učenci: Nika Švencbir (7. a), Brin Vovk Petrovski (7. a) in Živa Zorko (8. b).

 

Mentorica Unesca na šoli:  Martina Petelinek

Dostopnost