Medgeneracijsko branje

V sredo, 24.10.2018, je v šolski knjižnici potekalo 1. medgeneracijsko branje v tem šolskem letu. Ker v Cankarjevem letu 2018 obeležujemo 100-letnico njegove smrti, smo  tudi to srečanje posvetili njegovemu življenju in delu. Medse smo povabili tudi knjižničarko Medobčinske splošne knjižnice Žalec, gospo Ireno Štusej, ki nam je na doživet način predstavila Cankarjevo črtico Pehar suhih hrušk. Po uvodnem delu je sledil razgovor o sporočilnosti črtice in tudi drugih Cankarjevih del. Svoje izkušnje ob prebiranju njegovih del so delili učenci naše šole in njihove babice, knjižničarka in učiteljice.

Naslednje medgeneracijsko branje bo potekalo v mesecu februarju. Do takrat pa prisrčno vabljeni, da preberete delo Živalska kmetija (avtor: Andrej Rozman Roza)

Breda Veber, knjižničarka

Dostopnost