Veselje do znanosti

V torek, 13. 11. 2018, smo se udeležili prireditve VESELJE DO ZNANOSTI, ki jo vsako leto pripravlja Gimnazija Celje Center.

V uvodnem delu letošnje prireditve smo si ogledali glasbeno-gledališko predstavo Janeza Dovča Tesla. Osrednja osebnost glasbeno-gledališke predstave Tesla je bil izumitelj Nikola Tesla, za katerega številni trdijo, da je »človek, ki je izumil 20. stoletje«. Namen glasbeno-gledališkega spektakla ni bil zgolj zgodovinski pregled življenja enega najvplivnejših znanstvenikov, ampak predvsem predaja njegovega sporočila zanamcem, ki jim polaga na srce, naj sodelujejo pri gradnji Novega sveta, ki »ne bo svet zatiranih in ponižanih, temveč svobodnih ljudi in narodov, enakovrednih v dostojanstvu in spoštovanju sočloveka«.

V nadaljevanju so se učenci udeležili delavnic, kjer so odkrivali čarobnost naravoslovnih znanosti.

Učenca Lan Stokavnik in Rožle Kot sta skupaj z mentorico Ano Cencelj za udeležence prireditve izvedla računalniško delavnico KAMEN, ŠKARJE, PAPIR z MICROBITOM.

Dostopnost