VEČER BRANJA

OŠ Griže, 23. 4. 2019, od 18. 30 do 20. ure

V torek, 23. 4. 2019, na svetovni dan knjige, smo v okviru projekta Bralna kultura, v poznih popoldanskih urah izvedli že peti večer branja. Letošnje leto smo prebirali Eko slikanice na temo ekologija, medsebojni odnosi, drugačnost in dobrosrčnost.

Po branju so učenci ustvarjali v delavnicah, kjer so ustvarjali iz odpadnega materiala. Nastale so ekočarovnice in ekočarodeji iz kuhalnic, bikec Ferdinand in eko zmajčki iz odpadne embalaže, rožice iz časopisnega papirja, stojala za svinčnike … Učenci četrtih in petih razredov so se preizkusili v novi tehniki pripovedovanja in nastopanja s pomočjo papirnatega gledališča – kamišibaj, ki so si ga izdelali sami. Naše srečanje smo zaključili z izmenjavo knjig na šolskem hodniku ter obljubo, da bomo skrbeli za našo mati Naravo.

Pri izvedbi dejavnosti so priskočile na pomoč tudi učenke iz 6. in 7. razreda (Lana Čulk, Živa Zorko, Hana Pinter in Eva Kveder), za fotografije je poskrbela Maša Pritekelj. Hvala vsem prostovoljkam.

Vodja dejavnosti Monika Pinter

Dostopnost