Mesec šolskih knjižnic

Praznovanje mednarodnega meseca šolskih knjižnic opozarja na široko paleto dejavnosti, s katerimi knjižnice učence in starše opremljajo za življenje.

Letošnje geslo se glasi: PREDSTAVLJAJMO si … »Let′s Imagine«

Geslo se nanaša na tematiko »Konvergenca – opolnomočenje – preoblikovanje: šolske knjižnice.« Razmišljajmo o povezavi med knjigami, branjem, šolskimi knjižnicami in domišljijo.

S praznovanjem želimo opozoriti na delo šolskih knjižnic in izpostaviti njihov pomen pri pridobivanju in povezovanju znanja, omogočanju empatije, razvijanju domišljije, treningu socialnih veščin učencev ter vzpostaviti pozitivni odnos do knjižnic in branja.

Dejavnosti naše knjižnice v mesecu oktobru:

• V okviru Nacionalnega meseca skupnega branja (NMSB’18) organiziramo deset minutno branje,
  • V avli šole prve triade in na POŠ Liboje je postavljena hiška kot menjalnica knjig, ki jih doma učenci ne potrebujete več. Ob menjalnici knjig je tudi kotiček za takojšnje branje. Ravno tako je menjalnica knjig za učitelje v zbornici šole.
  • Pripravili bomo čajanko za učitelje – pogovor o prebranih knjigah. Prvi petek zjutraj, ko ne bo kolegija. Priključili se bomo akciji MSK Žalec Savinjčani beremo.
  • Pričeli bomo s projektom Medgeneracijsko branje. 10. 2019 bomo imeli srečanje, kjer se bomo pogovarjali o knjigi Planet, ki ne raste (Lučka Kajfež Bogataj).
  • Pripravili bomo čajanko za učence od 6. do 9. razreda – pogovor o prebranih knjigah,
  • S sedmošolci bomo izvedli projekt Rastem s knjigo. 05. in 07. 11. 2019 bodo obiskali MSK Žalec in prejeli knjigo Elvis Škorc, genialni štor.
  • Dejavnosti bodo objavljene na spletni strani šole.
  • Učenci prve triade bodo pričeli z Bralnim zakladom.
  • 10. 2019 bomo imeli na šoli Unesco projekt Pletemo niti mreže, kjer bomo na eni delavnici spoznali Kamišibaj, starodavno japonsko gledališče.
  • Učenci PB bodo v projektu Moja knjižna kazalka potuje po svetu izdelovali knjižne kazalke.
  • Sodelujemo v Nacionalnem mesecu skupnega branja 2019.

Želim vam lep mesec – in naj bo s knjigo!

Breda Veber, knjižničarka