Pouk malo drugače – 1. razred

V sredo, 9. 2. 2022, je pouk v 1. razredu potekal malo drugače, še v duhu kulturnega praznika.

Z avtobusom smo se odpeljali v Žalec na ogled kulturnih ustanov. Učni sprehod nas je vodil mimo Doma II. Slovenskega tabora, knjižnice in glasbene šole do Savinove hiše. V tej, eni izmed najstarejših ohranjenih stavb v Žalcu, smo si ogledali galerijo Savinjskih likovnikov, Salon slikarke Jelice Žuža ter muzejsko zbirko generala in skladatelja Friderika Širce – Rista Savina, po katerem je dobila stavba ime. Nato smo se sprehodili še do Eko muzeja, kjer nam je prijazna kustosinja predstavila pomen hmeljarstva v Savinjski kotlini, ter si ogledali stare pripomočke in stroje.

Lep sončen dan je bil kot nalašč za pešačenje do šole, ki smo ga popestrili s pesmijo na ustih.

Učiteljice 1. razredov, Monika Pinter, Brigita Lesjak in Tjaša Centrih