NARAVOSLOVNI DAN ZA OŠ GRIŽE IN POŠ LIBOJE

1. UNESCO TABOR Z NASLOVOM Pletemo niti mreže z EKO bontonom

V sredo, 22. 3. 2023, je na OŠ Griže potekal celostni naravoslovni dan v sklopu 12. Unesco tabora z naslovom Pletemo niti mreže z EKO bontonom. Na šoli smo gostili učence in mentorje devetih šol, ki so se vključili v različne delavnice.

V 15 delavnic z naslovi: Uporabni pripomočki iz starih oblačil, Boljša stran kruha, Novinarska delavnica, Socialne igre skozi glasbo, Gozdni bonton, Ko učenca strese stres, Učim se učiti, Pomagajmo opraševalcem, Teta Pehta, Bontonko – figurica iz odpadne embalaže, Prijetno domače, Šolska drevesna pot v Grižah, V gozd po sprostitev, Narava v steklenički in Z lovcem v gozd so bili vključeni učenci od 6. do 9. razreda ter učenci gostujočih šol.

Po delavnicah so se učenci pridružili sprostitvenim dejavnostim, ki so potekale na zunanjih prostorih šole. Pester in razgiban dan se je zaključil z ogledom zaključne prireditve v telovadnici šole.

Projekt sta idejno in organizacijsko usmerjali Vesna Navodnik Ocvirk in koordinatorica UNESCA na šoli, Mateja Hleb.