VEČER BRANJA

V četrtek, 20. aprila 2023, smo se na VEČERU BRANJA družili vsi ljubitelji knjig – 86 učencev od 1. do 5. razreda in njihove učiteljice.

Za uvod v pravljični večer so učenci 2. a pod mentorstvom učiteljice Monike Pinter pripravili dramatizacijo Zvezdica Zaspanka, s katero so nas zelo navdušili. Potem smo se v matičnih učilnicah ob pritajeni svetlobi preselili v svet domišljije s pomočjo različnih knjig različnih avtorjev: Knjižničar Kosmatinec, O kraljeviču, ki ni želel brati, Tace stran od moje knjige, Lev v knjižnici, Mavrično moštvo, Matej in računalniški vampirji, Ana v pasti spletne klepetalnice, Kako je gospod Feliks tekmoval s kolesom, Madu s prijatelji pomaga rešiti morje.

Branju in pogovoru ob knjigah je sledilo poustvarjanje. Učenci so izdelali knjižna kazala z zanimivimi motivi in zapestnice prijateljstva, sošolcem so predstavili svoje najljubše knjige ter pripravili razstavo najljubših knjig.

Preživeli smo lep in res poseben večer, ki nam je kar prehitro minil.

Dostopnost