PODELITEV SLIKANIC ZA PRVOŠOLČKE

V Tednu otroka® (2.-8. oktober – na ta način se bomo poklonili letošnji 70-letnici delovanja Zveze prijateljev mladine Slovenija) so prvošolčki po vsej Sloveniji kot tudi na naši šoli prejeli darilne slikanice HIŠA SELIVKA Marka Kravosa, ki jo je ilustrirala Erika Cunja. 

Avtor je zapisal: Kdo ne bi imel mehkega perja in kril, da bi vzletel s Hišo selivko, ki je doma povsod, kjer se imamo dobro?!
S to slikanico stopaš v svet porednih in koristnih ptic, pa tudi na vrt z dišečimi vrtnimi sadeži. A to ni pravljica za otroke! > to je knjiga, ki prebuja veselje do vsakdanjega branja: pri babicah, dedkih, pri prvorazrednih junakih in mladih damah. Uči jih, da banane ne rasejo med solato na domačem vrtu… A kako jih gojiti > to prej ali slej zvemo iz besed in podob v tej zgodbi. Od A do Ž.

Polona Jelen
Dostopnost