Akcija Pokažimo solidarnost (MAČJA HIŠA)

V sodelovanju z mačjim zavetiščem Mačja hiša v Celju smo učiteljice in učenci 2. razredov, od 19. 2. do 22. 3. 2024 izpeljali akcijo Pokažimo solidarnost (v okviru projekta Unesco). Zbirali smo hrano, opremo in pripomočke za muce v mačjem zavetišču. Ob izteku akcije smo zbrali kar tri zvrhane škatle. Seveda pa to ni bilo zgolj zbiranje, ampak smo skupaj z učenci prebirali tudi knjigo z naslovom Ko najdeš mačko ter izvedeli, kako ukrepati, če najdeš izgubljeno, bolno ali zavrženo muco. Učenci so uživali ob prebiranju knjige, saj je knjiga opremljena z bogatimi ilustracijami in hudomušnimi verzi. Po branju so učenci pri likovni vzgoji ilustrirali muce, ki sedaj krasijo naše razrede. V dar smo prejeli 4 izvode knjig, koledarje Mačke in par nogavičk za vsakega otroka, ki je prispeval k akciji. Zahvaljujemo se Zavodu Mačja hiša za hiter in prijazen odziv. Skupaj smo dokazali, da lahko z majhnim dejanjem izboljšamo življenje muck v zavetišču. Hkrati pa smo izvedeli, da posvojiti muco ne pomeni zgolj božanje in crkljanje, pomeni tudi odgovornost, saj moramo poskrbeti tudi za njeno zdravje.

 

 

Dostopnost