Literarno-glasbeni večer

24. aprila se je v jedilnici šole odvil literarno-glasbeni večer, kjer so učenci predmetne stopnje prebirali svoje pesmi, ki so jih ustvarjali tekom leta ter na pesniški delavnici. Med branjem poezije so učenci pokazali svoje talente še z igranjem na klavir, violino, citre, harmoniko ter s petjem in baletnim plesom pa tudi s slikanjem na slikarsko platno. Večer so popestrili tudi odrasli pesniki – ga. Mateja Mohorko, g. Robert Dimec ter g. An Poet, ki so nam pobožali dušo s svojimi pesniškimi stvaritvami, za kar smo jim zelo hvaležni.  Doživeli smo lep, umetniški večer!

 

Lovro Dimec: (Ne)mir

Kar zemlja ustvari
nemogoče se zdi,
ko pride pa človek
vse spremeni.

Zdaj temačen je svet
v temo ujet.
Vsak bi v srečo letel,
če bi preživel.

Na robu stojim,
le to si želim,
da to se konča
za voljo srca.

Pesem je bila nedavno nazaj nagrajena na natečaju Unesca ob mednarodnem dnevu knjige. Čestitamo!

20240424_182337

Slika 1 of 24

Dostopnost