7. Unescov projekt – RAZPIS

Pletemo niti mreže z jubilejem OŠ Griže

»V času naših staršev, dedkov in babic so učenci bili brez vseh pravic, imeli so samo dolžnosti. Učitelji so bili strogi, otroke so kaznovali, jih poniževali in se jim posmehovali. Dekleta so bila ločena od fantov. Na tak način so dosegli popolno disciplino. Učenčeva šolska oprema so bili samo tablica, pero in črnilo.

Današnja šola je popolnoma drugačna. Učenci imajo poleg dolžnosti tudi veliko svojih pravic, učni pripomočki so povečini najmodernejši. Učitelji so bolj dostopni in prijazni do otrok, disciplino ustvarjajo s pozitivno avtoriteto, fizičnega kaznovanja ni.«

To je samo nekaj besed, s katerimi lahko opišemo temeljne razlike med šolo nekoč in danes.

V spoštovanju in duhu nekdanjega časa bomo mednarodni Unescov projekt Pletemo niti mreže z jubilejem OŠ Griže izvedli v četrtek, 12. 10. 2017, na OŠ Griže. Vabljeni, da skupaj obeležimo naš jubilej.

K sodelovanju in skupnemu ustvarjanju pa vabljeni sodelujoči otroci, učenci in dijaki, vsak na svoj način.

Celoten razpis, seznam delavnic in prijavnice so dostopne na spodnjih povezavah.

Razpis 7. mednarodnega Unescovega projekta Pletemo niti mreže z jubilejem OŠ Griže

Seznam in opisi delavnic

Prijavnica za sodelujoče osnovne in srednje šole

Prijavnica za sodelujoče vrtce

 

Dostopnost